هاستینگ میهن وب سرور
« جهت سفارش تبلیغات اینجا کلیک کنید »
رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش
 آماده سازی رایتر iHAS لایتون برای رایت برنرمکس Burner Max
Lightbulb 
از این آموزش جهت فلش کردن این سری

LiteOn iHas124-XX B
LiteOn iHas224-XX B
LiteOn iHas324-XX B
LiteOn iHas424-XX B
LiteOn iHas524-XX B
LiteOn iHas624-XX B

از رایتر های لایتون برای رایت برنرمکس استفاده کنید.
عباراتی که در مدل رایتر شما به جای XX ها نوشته شده زیاد مهم نیست. مهم B بودن است.

توجه مهم در هرکدام از مراحل قبل از انجام با دقت رایتر مورد نظر را انتخاب کنید اگر بر روی سیستم
بیش از یک رایتر نصب داشته باشید ممکن است رایتر های دیگر را به کلی خراب کنید !

ابتدا تمام نرم افزار های مورد نیاز رو از لینک زیر دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید :
مشاهده لینک ها در حالت مهمان امکانپذیر نمی باشد! (لطفا ثبت نام کنید یا وارد شوید)
لینک کمکی:
مشاهده لینک ها در حالت مهمان امکانپذیر نمی باشد! (لطفا ثبت نام کنید یا وارد شوید)
( پسورد: 123 )

نرم افزار Flash_Utility رو اجرا کنید و با دقت رایتر Liteon خودتون رو در قسمت بالا انتخاب کنید و بعد Read Flash رو بزنید
تا یک نسخه از فریمور اصلی رایتر تهیه بشه و در جایی مطمئن جهت نیاز آینده نگهداری کنید.

نرم افزار EEPROM_Utility رو اجرا کنید و گزینه Backup Eeprom رو بزنید و یک ذخیره از EEPROM رایترتون تهیه و در جایی
مطمئن جهت نیاز آینده نگهداری کنید.

حال باید بسته به مدل رایت خود با دقت فایل آپدیت را اجرا و به همه سوالات Yes انتخاب کنید
برای مثال نام فایل آپدیت مدل 124 فایل زیر می باشد:
AL0S.EXE
بعد از آپدیت سیستم می خواهد ریستارت شود ، پس ریستارت کنید و بعد ادامه آموزش را از اینجا به بعد ادامه دهید.

نرم افزار Flash_Utility رو اجرا کنید و با دقت رایتر Liteon خودتون رو دوباره انتخاب کنید ، اینبار روی Write Flash کلیک کنید
و Yes را انتخاب کرده و فایل مربوط به رایتر خود را از بین

iHAS124B-AL0S
iHAS224B-GL0A
iHAS324B-AL1B
iHAS424B-GL1A
iHAS524B-AL2A
iHAS624B-GL29

انتخاب کنید و دوباره Yes را انتخاب کنید. برای مثال نام فایل فریمور مدل 124 فایل زیر است:
iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final.bin

کار تمام است بعد از نوشته شدن کامل فریمور جدید بهتر است یکبار سیستم را ریستارت کنید
و جهت رایت نیز می توانید از نرم افزار ImgBurn استفاده کنید: ( پسورد: 123 )
لینک کمکی:

و نیز در تنظیمات ایمیج بورن به این موارد که در تصویر زیر مشخص شده توجه کنید:

به تنظیمات بروید:
[عکس: burner-max-a1.jpg]

بعد:

[عکس: burner-max-a2.jpg]

و:

[عکس: burner-max-a3.jpg]

همچنین در تنظیمات برای layer break بهتر است گزینه Calculate Optimal را انتخاب کنید ، در غیر اینصورت چون
لایر بریک برای XGD2 و XGD3 متفاوت است باعث سوختن حتمی دیسک خواهد شد!

284
کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند:
  • player، Admin، namakdooon
پاسخ
Lightbulb 
البته توجه داشته باشید که تعداد سوخت دیسک ها بسته به کیفیت رایتر و قدرت و نوع سخت افزار سیستم برای هر کاربر می تونه متفاوت باشه.

ولی جهت کم شدن سوخت ها اول اینکه از دیسک های با کیفیت مثل ورباتیم استفاده کنید

و نیز نرم افزار EEPROM_Utility رو اجرا کنید و در تب Options گزینه های Smart Burn و Force Hyper Tuning را تیک دار کنید و بعد روی Exit کلیک کنید

و نیز بهتره بعد از هر یکی دو رایت یکبار سیستم رو ریستارت کنید

و همچنین در زمان رایت (چه سیستم قوی چه سیستم ضعیف) اصلا نرم افزار دیگری اجرا نکنید و خودتان نیز با کامپیوتر فعالیتی نکنید
  • Admin
پاسخ
اقا خواهشا یک سوال من رایترم pioneer td 11 rs هست و تست کردم قابلیت برنر مکس داره ولی من الان نمدونم چ طوری باید تشخیص بدم فایل فلش این رایتر کدومه؟
Lite-On :
iHAS124B
iHAS224B
iHAS324B
iHAS424B
iHAS524B
iHAS624B
من از Oct 2013 عضو انجمن هکد کنسولز هستم. ( lavashak )
  • Admin
پاسخ
(2013-10-14, 00:50)lavashak نقل قول به نقل از ->اقا خواهشا یک سوال من رایترم pioneer td 11 rs هست و تست کردم قابلیت برنر مکس داره ولی من الان نمدونم چ طوری باید تشخیص بدم فایل فلش این رایتر کدومه؟

Lite-On :

iHAS124B

iHAS224B

iHAS324B

iHAS424B

iHAS524B

iHAS624B
البته این آموزش برای فلش لایتون ها هست اگه وقت کنم آموزشی برای کراس فلش کردن برای دیگر رایترها قرار میدم.
و همچنین فعلا میتونید از آموزش موجود در لینک زیر که به فلش کردن رایتر نیاز نیست استفاده کنید
  • lavashak، Admin
پاسخ
اقا من رایت زدم تا اخرشم رفت 100% شد ولی بازی رو میزارم تو دستگاه میریزم تو فلش وقتی بازی شروع میشه از رو سی دی بازی پلی میشه و اصلا از رو فلش اجرا نمیکنه انگار ک اصلا بازی نصب نکرده باشم!!!دلیلش چیه؟!! در ضمن لایر بریک بازی رو هم رو حالت اپتیمال گذاشتم اشتباه وارد کرد لایر بریک رو!
پاسخ
(2013-10-15, 15:53)lavashak نقل قول به نقل از ->اقا من رایت زدم تا اخرشم رفت 100% شد ولی بازی رو میزارم تو دستگاه میریزم تو فلش وقتی بازی شروع میشه از رو سی دی بازی پلی میشه و اصلا از رو فلش اجرا نمیکنه انگار ک اصلا بازی نصب نکرده باشم!!!دلیلش چیه؟!! در ضمن لایر بریک بازی رو هم رو حالت اپتیمال گذاشتم اشتباه وارد کرد لایر بریک رو!
اشتباه نمیکنید ؟ البته در نظر داشته باشید در بازی های جدید و از نوع XGD3 معمولا حدود سه چهار دقیقه دیسک رو میخونه بعد استوپ میکنه.
نام بازی که رایت کردید چی هست؟
حجم این بازی بر روی کامپیوتر شما دقیقا چقدر هست؟
بدون مشکل و کامل در فلش نصب شد؟

در مورد لایربریک بزارید رو همون اپتیمال بمونه. اشتباه وارد نمیکنه فقط ورژن جدید نرم افزار رایت ، یک عدد پایینتر قرار میده که فکر کنم درصد سوخت رو کمتر میکنه و مشکلی نداره.

! قبل از ارسال سوال ابتدا جستجو کنید، اگر تاپیک مرتبط وجود ندارد، در بخش مناسب یک تاپیک جدید ایجاد کنید !

* به سوالات عمومی در تلگرام یا پیام خصوصی پاسخی ارسال نخواهد شد! *
  • lavashak
پاسخ
نه اشتباه نمیکنم.با pioneer td 11 rs زدم.فقط برنامه برنر مکس اجرا کردم و حجم رو به 8.7 تغییر دادم.هر کاری کردم ک درایو رو فلش کنم همهشون ارور میداد همه ihas هارو امتحان کردم برنامه flash utility و eeprom هم هر دوشون تموم گزینه هاشون خاموش بود.واسه همین اول لایربریک رو ب صورن دستی کپی کردم بعد دوباره تیکش رو گزاشتم رو اپتیمال بعد رایت زدم.100 % شد.بعد ک گزاشتم تو دسگا ریختم رو فلش دیدم باز ار سی دی کار میکشه فمیدم احتمالا برنرمکس نشده وگرنه نباید از سی دی بازی کار میکشید درایو
بازی فیفا 14 هست حجمشم 8.534 گیگ بود.وقتی گزاشتمش تو abgx دیدم ی ارور داده ک لایر بریک اشتباه هست و اون لایر بریکی ک دستی وارد کرده بودم رو درست میدوس و نوشته بود لایر بریک باید اونی ک خودم دستی وارد کردم باشه.بعدشم الان بازی رو گزاشتم تو کامپیوتر برنامه xbox backup creator رو اوردم تو قسمت bytes used نوشته 8.534 من نمیدونم انگار برنر مکس رایت شده نمیدنم اصلا چی در اومده این سی دی
پاسخ
(2013-10-15, 19:20)lavashak نقل قول به نقل از ->نه اشتباه نمیکنم.با pioneer td 11 rs زدم.فقط برنامه برنر مکس اجرا کردم و حجم رو به 8.7 تغییر دادم.هر کاری کردم ک درایو رو فلش کنم همهشون ارور میداد همه ihas هارو امتحان کردم برنامه flash utility و eeprom هم هر دوشون تموم گزینه هاشون خاموش بود.واسه همین اول لایربریک رو ب صورن دستی کپی کردم بعد دوباره تیکش رو گزاشتم رو اپتیمال بعد رایت زدم.100 % شد.بعد ک گزاشتم تو دسگا ریختم رو فلش دیدم باز ار سی دی کار میکشه فمیدم احتمالا برنرمکس نشده وگرنه نباید از سی دی بازی کار میکشید درایو
بازی فیفا 14 هست حجمشم 8.534 گیگ بود.وقتی گزاشتمش تو abgx دیدم ی ارور داده ک لایر بریک اشتباه هست و اون لایر بریکی ک دستی وارد کرده بودم رو درست میدوس و نوشته بود لایر بریک باید اونی ک خودم دستی وارد کردم باشه.بعدشم الان بازی رو گزاشتم تو کامپیوتر برنامه xbox backup creator رو اوردم تو قسمت bytes used نوشته 8.534 من نمیدونم انگار برنر مکس رایت شده نمیدنم اصلا چی در اومده این سی دی
اگه بعد از 5 تا حداکثر 10 دقیقه دیسک رو استوپ نکرد یه جایی اشتباه انجام دادید. (البته ممکنه فلش نیز مشکل داشته باشه اگه تونستی با یه فلش یا هارد اکسترنال دیگه هم تست کن)
و یه
چیز مهم شما چرا لایربریک رو دستکاری میکنی ؟ شما همون اول کار یعنی قبل
از رایت زدن ، فایل ایزو رو با آخرین ورژن نرم افزار abgx360 بررسی کن که خودش هم با
شماره صحیح فایل dvd. رو ایجاد کنه. بعد موقع رایت هم بزار رو اپتیمال اگه
نیاز بود خودش تغییر میده و بدون مشکل رایت کردن رو ادامه میده. شما دستی تغییر ندید اصلا !

! قبل از ارسال سوال ابتدا جستجو کنید، اگر تاپیک مرتبط وجود ندارد، در بخش مناسب یک تاپیک جدید ایجاد کنید !

• lavashak، Awards
پاسخ
من متوجه نمیشم کجای کار باید بعد 5 تا 10 دقیقه دیسک استپ بشه؟

اقا ی چیزی.الان رو ی فلش دیگه ریختم بعد پلی کردم اولاش از سی دی کار کشید ولی وقتی مسابقه شروع شد الان دیگه اصلا از سی دی کار نمیکشه فک کنم برنر مکس شده نه؟

اقا ی چیزی.الان رو ی فلش دیگه ریختم بعد پلی کردم اولاش از سی دی کار کشید ولی وقتی مسابقه شروع شد الان دیگه اصلا از سی دی کار نمیکشه فک کنم برنر مکس شده نه؟
پاسخ
(2013-10-15, 20:10)lavashak نقل قول به نقل از ->من متوجه نمیشم کجای کار باید بعد 5 تا 10 دقیقه دیسک استپ بشه؟
خب زمانی که یک بازی رو در حافظه کنسول نصب میکنید و بعد با دیسک بازی رو اجرا میکنید ، حدودا بین 2 تا 6 دقیقه بعد دیسک درون درایو متوقف میشه و دیگه نمیچرخه.

پاسخ