هاستینگ میهن وب سرور
« جهت سفارش تبلیغات اینجا کلیک کنید »
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل تصویر ندادن کنسول Xbox 360
اگر کنسول شما بعد از روشن کردن صفحه سیاه یا خالی باشد و در تلویزیون یا مانیتور تصویری ندارد راه حل های زیر را به ترتیب بررسی کنید:

1. ابتدا راه اندازی مجدد ساده را امتحان کنید، (البته این روش ممکن است فقط برای مدل های Xbox 360 S و Xbox 360 E تاثیر داشته باشد.)
برای این منظور زمانی که کنسول روشن است دکمه پاور را برای حدود 10 ثانیه نگه دارید تا کنسول خاموش شود، سپس دوباره آن را روشن کنید.

2. در صورت امکان با اتصال کابل ساده (سه فیش) نیز امتحان کنید.

3. اطمینان حاصل کنید که کابل A/V یا HDMI به صورت صحیح و کامل به پورت کنسول و تلویزیون یا مانیتور شما وصل شده است.
اگر بر روی کابل شما سوئیچ با علامت هایی مثل "TV / HDTV" وجود دارد، اطمینان حاصل کنید که در وضعیت مناسب با تلویزیون مذکور (استاندارد یا HD) قرار داشته باشد.
اگر از کابل HDMI استفاده می کنید، در صورت امکان با یک درگاه HDMI دیگر بر روی تلویزیون یا مانیتور خود نیز امتحان کنید.
اگر از یک ماژول یا واسط بین کابل و کنسول استفاده می کنید، در زمان عیب یابی از یک کابل مستقیم برای اتصال کنسول به تلویزیون استفاده کنید.
در صورت امکان با کابل دیگری نیز امتحان کنید، توصیه می شود از کابل های ارزان قیمت و غیر استاندارد استفاده نکنید.
توجه داشته باشید که در سمت تلویزیون یا مانیتور کابل تصویر را به پورت ورودی آن متصل کنید (IN) نه به پورت خروجی.

4. تنظیمات نمایشگر را ریست کنید، برای این منظور ابتدا مطمئن شوید که دیسکی در داخل درایو کنسول وجود نداشته باشد.
کنسول را خاموش کنید، کنسول را روشن کنید، با شروع کنسول، بر روی کنترلر دکمه Y و RT را فشار دهید و نگه دارید.
با این کار تنظیمات نمایشگر به تنظیمات پیش فرض بازنشانی می شود و سپس کنسول به طور خودکار مجددا ریستارت می شود.

5. اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما روشن است.
اطمینان حاصل کنید که ورودی صحیح در تلویزیون شما انتخاب شده است.
اگر تلویزیون شما حالت صرفه جویی انرژی دارد، به صورت موقت آن را غیر فعال کنید.

6. اگر در مشاهده HDTV مشکل دارید، یک تنظیم وضوح (Resolution) پایین تر را امتحان کنید، برای دسترسی به این تنظیمات:
دکمه وسط کنترلر (Guide) را فشار دهید، به Settings بروید و System Settings را انتخاب کنید.
سپس Console Settings و بعد Display و بعد HDTV Settings را انتخاب کنید.

7. برای کمک به تشخیص مشکل، در صورت امکان بر روی یک تلویزیون یا مانیتور دیگر نیز امتحان کنید.

در صورتی که مشکل با موارد فوق رفع نشد احتمالا کنسول شما دارای مشکل سخت افزاری یا خرابی در پورت تصویر می باشد.

! قبل از ارسال سوال ابتدا جستجو کنید، اگر تاپیک مرتبط وجود ندارد، در بخش مناسب یک تاپیک جدید ایجاد کنید !

* به سوالات عمومی در تلگرام یا پیام خصوصی پاسخی ارسال نخواهد شد! *
کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند:
  • 504
پاسخ
ایکس باکس 360 نیو اسلیم دهرم چند وقتی دیر بالا میومد الان دیگه کلا بالا نمیاد چراع سبز میده ولی چشمک شروعو نمیزنه
یعنی کلا ارم ایکس باکس بالا نمیاد دیگه
ایکس باکسم جیتگ شدس چیکار باید بکنم
پاسخ
باید بررسی شه، سیم کشی، لحیم، چیپ گلیچ...

! قبل از ارسال سوال ابتدا جستجو کنید، اگر تاپیک مرتبط وجود ندارد، در بخش مناسب یک تاپیک جدید ایجاد کنید !

پاسخ
با سلام به شما
ایکس باکس 360 اس من هم همین مشکل را دارد، روشن میشود اما هیچی نمیاد بالا گاهی لایت سبز چشمک میزنه گاهی هم ثابت میمونه.
راستش مشکل از اونجا شروع شد که من در نند فلاشر رفتم و گزینه اول رو زدم بعد از یک پردازش کنسول خاموش شد و بعد از روشن شدن بالا نیومد.
لطفا اگه میشه کمکم کنید.
همینطور فنش یجور لگ داره یعنی آروم میچرخه و یک صدا میده هر چند ثانیه مثل اینکه هارد دیکس کرپ رو روشن کنی و رد بده
پاسخ
سلام
اگه دقیق و کامل توضیح بدید که چه کارهایی روش انجام دادید، شاید بشه راهنمایی کرد.

پاسخ
(2020-10-25, 00:15)Admin نقل قول به نقل از ->سلام
اگه دقیق و کامل توضیح بدید که چه کارهایی روش انجام دادید، شاید بشه راهنمایی کرد.
راستش من ایکس باکس رو روشن کردم بعد برنامه xell باز کردم و از طریق اون برنامه nand flasher رو باز کردم بعد از باز شدن برنامه نند فلاشر سه تا گزینه در پایین داشت که گزینه های A,B,C بودن من گزینه A رو زدم و شروع به پردازش بعضی فایلها در همونجا کرد بعد کنسول خاموش شد و وقتی دوباره روشن کردم نه بالا میاد و نه با دسته وصل میشه و چراغش گاهی ثابت است و گاهی که DVD روم رو جدا میکنم شروع به چشمک زدن میکنه اما روشن نمیشه یعنی تصویر نمیاره هیچی. 
مکمل بازش کردم سیمها، لحیم، بورد همه رو دیدم قطی سیم یا لحیم نیست همه چیز وصله.
یعنی امکان داره برد گلیچ سوخته باشه یا CPU خود کنسول. 
و این برد Glitch معلوم میشه قدیمی هست چون من این کنسول رو تقریبا 8 یا 9 سال پیش خریدم و ها مدل ایکس باکسم اسلیم اس است.من همه چیزو ازش جدا کردم باز هم بالا نمیاد فقط چراغ سبزش چشمک میزنه.
 اسم بردش Max reset Glitch -V1.13 است.
البته قبل از این سالم سالم بود هیچی مشکل نداشت. راحت روشن میشد و تمام بازیها را هم روش میشد بازی کنی.
لطفا کمک یا رهنمایی کنید منو.
پاسخ
گزینه اول اگه اشتباه نکنم برای فلش کردن ناند هست ولی بدون فایل نمیدونم (تست نکردم) فلش کنه یا نه اگه فلش کرده که ناند ندارید الان و کنسول در این شرایط مثل یه پاره آجر هست و دیگه بالا نمیاد.
اگه هم فایلی ساخته بودید که اون رو روش نوشته احتمالا فایل درست ساخته نشده بوده و یا برای این کنسول نبوده.

اگه بکاپ از فایل ناند و اطلاعات کنسول دارید روی یه فلش مموری کپی کرده و پیش یه تعمیرکار خوب ببرید شاید درست شد.
اگه بکاپ ناند رو ندارید فکر نمیکنم به این سادگی درست شه، مگر اینکه کسی بتونه واقعا کنسول بدون ناند رو درست کنه.

پاسخ
(2020-10-26, 16:48)Admin نقل قول به نقل از ->گزینه اول اگه اشتباه نکنم برای فلش کردن ناند هست ولی بدون فایل نمیدونم (تست نکردم) فلش کنه یا نه اگه فلش کرده که ناند ندارید الان و کنسول در این شرایط مثل یه پاره آجر هست و دیگه بالا نمیاد.
اگه هم فایلی ساخته بودید که اون رو روش نوشته احتمالا فایل درست ساخته نشده بوده و یا برای این کنسول نبوده.

اگه بکاپ از فایل ناند و اطلاعات کنسول دارید روی یه فلش مموری کپی کرده و پیش یه تعمیرکار خوب ببرید شاید درست شد.
اگه بکاپ ناند رو ندارید فکر نمیکنم به این سادگی درست شه، مگر اینکه کسی بتونه واقعا کنسول بدون ناند رتشکر 
تشکر از جوابتون 
نه هیچ فایلی نبود و فکر کنم به گفته شما اعلان ناند نداره و من هیچ بکاپی نگرفتم از ناند امکان داره ناند فلاشی که داخل هارد هست همون بکاپ باشه و کار بده.
و یک سوال دیگه میشه دوباره ناندش کرد یعنی با همون گلیچی که روش هست؟
پاسخ
بر روی هر کدام (فلش مموری یا هارد) هر فایلی که به نظرتون مربوط به ناند باشه کپی بگیرید و نگهدارید ممکنه فایل درست باشه و کنسول درست شه.
مشکل ناند به چیپ گلیچ ربطی نداره.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند:
  • murteza
پاسخ
(2020-10-27, 00:02)Admin نقل قول به نقل از ->بر روی هر کدام (فلش مموری یا هارد) هر فایلی که به نظرتون مربوط به ناند باشه کپی بگیرید و نگهدارید ممکنه فایل درست باشه و کنسول درست شه.
مشکل ناند به چیپ گلیچ ربطی نداره.
خیلی خیلی ممنون از رهنمایی که کردید آروزی موفقیت فراوان برای تان دارم
پاسخ