هاستینگ میهن وب سرور
« جهت سفارش تبلیغات اینجا کلیک کنید »
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تنظیم deadzone آنالوگ استیک
مساله ای که در مورد برخی بازیها مخصوصا بازیهای fps آزار دهنده هست اینه که حدود ۱۰ درصد بازیها برای آنالوگ استیک deadzone مناسبی ندارند و متاسفانه در داشبورد هم امکان تنظیم deadzone وجود نداره!

آنالوگ استیک در جای خود اندکی بازی میکنه و در اکثر بازیها این مساله باعث جابجا شدن دوربین یا حرکت کاراکتر نمیشه اما در برخی بازیها deadzone بخوبی تنظیم نشده و راهکاری برای حل این مشکل نه در بازی و نه در داشبورد وجود نداره!

با اندکی جستجو هم فهمیدم این مشکل ظاهرا در ایکس باکس وان هم وجود داره و نه توسعه دهندگان و نه خود کمپانی اهمیتی نمیدن!

حقیقتش من کنسولم رو بهار ۸۹ گرفتم و هنوز کنترلرهایی که روی خود کنسول بودند رو استفاده میکنم اما با وجود این مشکل به خرید کنترلر جدید فکر نمیکنم چون چند ماه پیش همین اشتباه رو انجام دادم و آداپتورم که فنش خراب شده بود ولی بدون مشکل کار میکرد رو کنار گذاشتم و یک آداپتور جدید خریدم.

کنسولم فت هست ولی آداپتور خودش نصف این آداپتور بود! جالبتر اینکه آداپتوری که خریدم کابل اتصال به برق نداشت! الان هم هر بار که کنسول روشن میشه کاملا صدای فن آداپتور قابل شنیدن هست در حالی که آداپتور خود کنسول هیچ سر و صدایی نداشت.

مشخص بود که کل توپخونه آداپتورهاشون رو از یکی میگیرن چون سایز و بسته بندی و قیمتهاشون یکی بود و صد البته همه آداپتورها فیک بودن! ۵۰ تومن هزینه بیشتر و اعتماد به دیجی کالا هم تاثیری نداشت و اون هم همون آداپتور رو فقط با قیمت بالاتر برام فرستاد الان هم حاضر نیست قبول کنه آداپتورش فیکه! میگه سایز آداپتور کنسول فت همینه و سر و صدا داره در حالی که آداپتور کنسول من نصف این آداپتوره و سر و صدا هم نداشت!

پس خرید کنترلر فیک راه حل نیست و باز کردن کنترلر هم که ریسکه اما راه حل دیگه ای به ذهنم نمیرسه!

روی coj gunslinger آنالوگ راست با اندک جابجایی دوربین رو دائم سمت چپ میبرد اما خیلی آزار دهنده نبود. اما در unreal tournament 3 آنالوگ چپ این مشکل رو داره و با توجه به اینکه کاراکترها در سری آنریل بصورت دیفالت در وضعیت always run هستند شدیدا آزار دهنده هست! مثلا زوم میکنی بعد یک دفعه کاراکتر سمت چپ میره! یا داری به اطرافت نگاه میکنی که یکدفعه کاراکتر سمت چپ که پرتگاه هست میره!

تنها راه حل باز کردن کنترلر هست یا راه حل دیگه ای هم وجود داره؟ اگه آنالوگها مشکل داشت با توجه به عمر کنترلر خرید آنالوگ فیک بهتره یا خرید کنترلر فیک؟!

آیا در جیتگ امکان تنظیم deadzone وجود داره؟ یا اپلیکیشنی هست برای انجام این کار؟
پاسخ
deadzone آنالوگ رو روی pc تنظیم کنم روی ۳۶۰ تاثیری داره؟ آنالوگ چپ من توی اکثر بازیها دریفت به چپ نداره ولی روی بعضی بازیها داره. روی ۳۶۰ هم که نمیشه تنظیم کرد. خود بازیها هم چنین گزینه ای ندارن.
پاسخ
متاسفانه اطلاعات خاصی در این رابطه ندارم.

! قبل از ارسال سوال ابتدا جستجو کنید، اگر تاپیک مرتبط وجود ندارد، در بخش مناسب یک تاپیک جدید ایجاد کنید !

* به سوالات عمومی در تلگرام یا پیام خصوصی پاسخی ارسال نخواهد شد! *
پاسخ