هاستینگ میهن وب سرور
« جهت سفارش تبلیغات اینجا کلیک کنید »
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازی های کینکت ایکس باکس وان
با سلام

در این تاپیک بازی های کینکت ایکس باکس وان معرفی و بحث می شوند
----- ارسال های ادغام شده -----
من سه بازی که در آن کینکت استفاده میشود را دارم و بازی میکنم
اول کینکت اسپورت . دوم سنترال دنس و سوم شیپ اپ shape up
البته بازی zoo هم هست که مقدار کمی از کینکت استفاده میکنه . صحنه غذا دادن به حیوانات

لطفا اگر بازی های بیشتری میشناسید معرفی کنید
پاسخ
با سلام متقابل خدمت شما

علاوه بر عناوینی که اسم بردید ، سایر بازیهای کینکتی ایکس باکس وان اینها هستند :

Just Dance در نسخه های مختلف ( 2014 و 2015 و 2016 و Dinsney Party )
Fighter Within
Rabbids Invasion

با کمال تاسف ، علیرغم تکنولوژی بسیار بالای کینکت ، بخصوص در نسخه ایکس باکس وان ، که بسیار کینکت قویتر و کارآمدتری دارد، متاسفانه معلوم نیست چرا شرکت مایکروسافت و به تبع آن ، سایر کمپانی های بازی سازی ، از این قابلیت منحصر بفرد و بسیار ارزشمند کنسول های ایکس باکس وان غافل شده اند و این کنسول از فقر شدید بازیهای کینکتی رنج میبرد.
حال آنکه بهترین و موثر ترین برگ برنده کنسولهای ایکس باکس در برابر رقیبشان ( پلی استیشن ) همین برخورداری از کینکت است که متاسفانه شرکت مایکروسافت با این غفلت و بی توجهی غیر قابل توجیه خود ، دارد مزیت و برگ برنده خود را از دست میدهد.
همه میدانیم که قدرت سخت افزاری گرافیکی کنسول پلی استیشن 3 از ایکس باکس 360 اندکی بالاتر بود و مجهز بودن آن کنسول به درایو بلو ری که امکان جای دهی حجم بسیار بیشتری ( تا 50 گیگ ) از دیتای گرافیکی را روی یک دیسک فراهم میکرد  ( در مقایسه با حجم حداکثر 9 گیگ دیسکهای دی وی دی درایو قدیمی کنسول های ایکس باکس 360 ) باعث شده بود که در عناوین یکسان ، بازیهای پلی استیشن از گرافیک بمراتب چشم نواز تر و صحنه های بیشتر و جزئیات بهتری برخوردار باشند ، و اگر ایکس باکس 360 توانست علیرغم آن نقیصه ، باز هم شانه به شانه پلی استیشن 3 با آن رقابت کند ، صرفا بدلیل برخورداری از تکنولوژی انحصاری کینکت و گستره وسیع و قابل قبول بازیهای ارائه شده برای آن بود.
اکنون در نسل بعدی این کنسول ها نیز ، علیرغم مجهز شدن ایکس باکس وان به درایو بلو ری ، باز هم قدرت سخت افزاری گرافیکی پلی استیشن 4 اندکی بالاتر است ، و بنابراین اگر ایکس باکس وان مزیت برخورداری از طیفی گسترده از بازیهای جذاب کینکتی را نداشته باشد ( که متاسفانه هنوز ندارد ) دیر یا زود قافیه را به پلی استیشن 4  خواهد باخت و شکست خواهد خورد.
حقیقت بسیار ساده ای که معلوم نیست چرا مایکروسافت از آن غافل است !
----- ارسال های ادغام شده -----
موارد زیر را هم اضافه بفرمائید :

Zumba Fitness World Party
Xbox Fitness
Fru
Fantasia: Music Evolved
و بزودی Just Dance 2017

جالب اینکه از بین 15 عنوان کینکتی که فعلا برای ایکس باکس وان وجود دارد ، فقط 4 عنوان آن اختصاصی ایکس باکس وان هستند و مابقی درحقیقت بازیهای ایکس باکس 360 هستند که یک  نسخه وان از آنها نیز ارائه شده است !

مشاهده لینک ها در حالت مهمان امکانپذیر نمی باشد! (لطفا ثبت نام کنید یا وارد شوید)
کامل بازیهای کینکتی ایکس باکس وان و جدول مقایسه آنها
کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند:
  • XBOX-BURN
پاسخ
البته من اضافه کنم تو همون ایکس باکس 360 هم که مثلاً تازه رونمایی Kinect بود و مثلاً انقلابی در عرصه بازی ها حساب میشد بازی های خوبی نبود که بازی کننده ها رو وسوسه کنه.
بهترین بازی های کینکتی که من تو ایکس باکس 360 می دونستم فقط بازی های Kinect Joy Ride و Kinect Sports بودن که تازه اکثر همینا هم توسط استودیو خود مایکروسافت ساخته شده بودن یعنی در واقع سایر شرکت ها اصلاً پشیزی برای کینکت ارزش قائل نبودن.حالا شاید مثلاً بعضی شرکت ها از میکروفون کینکت برای ساده تر کردن بازی استفاده میکردن که البته اونم کاملاً اختیاری بود و رسماً کسی هم استفاده نمیکرد.
من که ندیدم یه عنوان بازی معروف و اسم در کرده برای کینکت با استفاده 100 درصد از امکانات کینکت ساخته شده باشه معمولاً هر بازی هم که بالای کاورش می نوشت Kinect یه بخش خاصش اونم کاملاً اختیاری میشد از کینکت استفاده کرد یعنی اگه دوست نداشتی با دسته هم میشد.
مثلاً بازی Forza از فرمان صوتی کینکت در منو ها و حرکت دست برای چرخاندن صفحه نمایش جزئیات ماشین استفاده میکرد نه خود بازی یعنی خود Racing رو باید با دسته انجام میدادید ولی مثلاً امکانات اختیاری این چنینی هم با کینکت بود.
از این نظر بیشترین استفاده ای از کینکت که دیدم همون فقط فرمان صوتی تو بازی های مختلف بود که اونم کاملاً اختیاری و بلااستفاده بود یعنی طوری بود که اصلاً نمیشد به داشتن کینکت افتخار کرد.
رسماً کینکت یه وسیله اضافی فقط روی میز بود که فقط برای کسایی که تا حالا حتی XBox ندیدن همون دو باری Kinect Joy Ride و Kinect Sports رو میذاشتید جالب به نظر میامد اما خب همونم سریع تکراری و حوصله سر بر میشد.

برای همین از نظر من اصلاً یه کنسول رو به خاطر دستگاه حرکتیش یا چیز جدید تر که الان آمده واقعیت مجازی مثل PlayStation VR نخرید و بیشتر به مواردی مثل قدرت خود کنسول، امکانات نرم افزاری و سخت افزاری خود کنسول و راحتی دست یابی بازی ها، راحتی کنترلر کنسول و... توجه کنید چون معمولاً دستگاه های حرکتی که این همه تبلیغ هم براشون میشه فقط برای چند روز اول سرگرم کننده است و بعدش باید به صورت دکوری نگه شون دارید Big Grin
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان