هاستینگ میهن وب سرور
« جهت سفارش تبلیغات اینجا کلیک کنید »
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعمییر گیم پد (گیج و قاطی) پلی 3 و مشکل قطع شدن مدار
با سلام به همه دوستان ساده صبورم.
اکثر ما بعد از مدت زمانی نامشخص با قاطی و گیج شدن دسته کنسول مواجه میشیم و در این حالت تمام دکمه ها و جهت ها همزمان با روشن کردن کنسول و دسته عمل میکند و عملا هیچ راهی بجز خاموش کردن دسته کنسول نداریم.
امروز روش ساده واسه تعمییر و استفاده دوباره از دسته میشیم.
این اموزش تو کل فرومهای ایرانی نیست و برای اولین بار توسط بنده(mani.s)در اوایل انتشار ps3 نوشته شده است.
100% عملی میباشد و خودم به شخصه روی 2 تا گیم پد تست کردم.
و اما مشکل از چیست؟
دسته کنسول از ارتباط وایرلس برخوردار است و از سخت افزار نثبتا خوبی استفاده شده بجز یک قسمت دسته(لاستیک) که چیزی کاملا کم ارزش هست و با از بین رفتن و از دست دادن حالت این لاستیک دسته شما عملا از کار میافتد.
من تعدادی عکس گرفته ام که کیفیت انها چنگی به دل نمیزند ولی مفهوم را واسه افراد مبتدی میرساند.
برای تعمییر شما باید ابتدا دسته را باز کنید و باطری را از دسته جدا کنید.
پشت برد دسته الان مشاهدم میشود یک پیچ این برد را به صفحه زیری متصل کرده و شما با باز کردن این پیچ و بلند کردن کیت به لاستیک مورد نظر نزدیک میشوید
مطابق عکس

[عکس: 1362132537511.jpg]

خوب شما برای برداشتن لاستیک باید کیت پلاستیکی را بردارید و در زیر این کیت یک لاستیک مطابق عکس زیر هست مشکل اینجاست(این لاستیک حالت اولیه خود را از دست داده است)

[عکس: 1362132537622.jpg]

لاستیک

[عکس: 1362132537723.jpg]

خوب حال بایستی این لاستیک (یاچسب دورو) را 1 یا 2 میل ضخیمتر کنیم برای این کار میتوان از چسب های ضخیم دو رو استفاده کنید ولی خودم از یه تیوپ مناسب استفاده کردم و تیوپ را دقیقا انداره این لاستیک برش داده و زیر لاستیک اصلی چسبانده و دسته را مطابق روش باز کردن بستم
این هم عکس از تیوپ استفاده شده توسط بنده

[عکس: 1362132537774.jpg]

[عکس: 1362132537825.jpg]

این هم عکسی از استفاده از چسب دو رو و برش ان

[عکس: 1362132537946.png]

با انجام این کار و بستن پیچ های دسته و روشن کردن کنسول و دسته میبینید که دسته مانند روزهای اول بدونه هیچ مشکلی کار خواهد کرد

102
ین مدارها پلاستیکی بسیار حساس و قابل اسیب و در بیشتر مواقع غیر قابل تعمیر هستند مخصوصا با پاره شدن مدار ...

اگر مدار فقط قطع شده بود شما میتوانستید از یک مداد (گرافیت) مدار را مطابق عکس بهم متصل کنید زیرا گرافیت خود یک رسانا میباشد و امکان برقراری اتصال امکان پذیر میشد

[عکس: quick-n-dirty-circuit-board-repair-patch...d.w654.jpg]
کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند:
  • Admin
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان